Pomysły na niebanalną dekorację ścian

Pomysły na niebanalną dekorację ścian

Ściany mieszkania stanowią jego największą powierzchnię, ale jednocześnie są najmniej zauważane. Jednak niewielka zmiana w kolorze lub wystroju ścian, wpływa na całą aranżację pomieszczenia, co pozwala na proste i szybkie odświeżenie wyglądu przestrzeni.

Ramka ramce nierówna

Praktycznie w każdym domu można oglądać ramki ze zdjęciami rodzinnymi, obrazy albo plakaty. Jednak ich rozmieszczenie nie zawsze jest korzystne - odpowiedni układ wykorzystuje potencjał danego pomieszczenia. Kreatywność jest tutaj bardzo pomocna. Można wydzielić specjalne miejsce na ścianie, otoczone szeroką ramką, w której umieszczone zostaną mniejsze ramki ze zdjęciami. Można w tym celu wykorzystać lustro albo pustą ramę albo farbą nakreślić dany kształt wokół zdjęć. Możliwości jest wiele, jednak warto dopasować je do obecnego wystroju pomieszczenia.

Wielki powrót fototapet

Fototapety, po okresie, w którym rzadko je stosowano, znowu stają się modne. Najczęściej drukowane są wielkoformatowe rodzinne zdjęcia, ale także naturę, zwierzęta czy widoki. Fototapeta świetnie wskazuje na charakter domowników, ich więzi czy wspólne zainteresowania.

Obrazy na ścianę

Wybór fototapety pozwala na dopełnienie aranżacji wnętrza w swój osobisty sposób. Można zamówić zarówno papierową, winylową jak i laminowaną fototapetę. Jeśli pomieszczenie jest wilgotne albo narażone na częste skoki temperatury, najlepiej jest wybrać fototapetę wodoodporną.

Coś nowego, niezwykłego

Alternatywą dla gotowych obrazów, plakatów czy rodzinnych fotografii jest rękodzieło. Można w ten sposób stworzyć niepowtarzalną dekorację do swojego domu. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest bark ograniczeń oraz możliwość wyrażenia swojej osobowości i zaprezentowania swojego charakteru. Świetnym pomysłem jest przeznaczenie fragmentu białej lub jednokolorowej ściany dla swoich dzieci, które mogą na niej tworzyć i z roku na rok dodawać kolejne elementy. Taka niepowtarzalna twórczość będzie świetną pamiątką z okresu dziecięcego.