Dekoracje świąteczne w stylu glamour

Dekoracje świąteczne w stylu glamour

Glamour - wielu osobom styl ten kojarzy się z ogromnym przepychem, bogactwem i elegancją. I mają oni rację. Styl ten jest bardzo często stosowany w aranżacji wnętrz co bardziej majętnych ludzi. Z tego powodu pewne akcenty tego stylu pojawiają się również w dekoracjach świątecznych. Czym dokładnie charakteryzuje się glamour i jak wybrać odpowiednie elementy wystroju?

Choinka w stylu glamour

Choinka - element wyposażenia wnętrza, bez którego nie odbędą się żadne święta. Jest to najważniejsze drzewko dla wszystkich, którzy celebrują święta Bożego Narodzenia. Jeszcze do niedawna umieszczano na niej przypadkowe ozdoby, co najczęściej kończyło się dość kiczowato. Obecnie drzewka przystrajane są bardzo stylowo. Decydując się na styl glamour, możemy być pewni, że choinka będzie piękną ozdobą i będzie przyciągać wzrok gości.Sprawdź ofertę choinek w castorama oświęcim

Wieniec świąteczny w stylu glamour

W świątecznym wystroju wnętrz, nie może zabraknąć również wieńca. Jest to najbardziej rozpoznawalna ozdoba świąteczna, zaraz po choince. Może być umieszczona w dowolnym miejscu - na stole, drzwiach, oknie, a nawet ścianie. Zazwyczaj są to splecione gałązki, w środku których umieszcza się świąteczne ozdoby.

Ozdoby świąteczne Dekoria

Jeśli chcemy ozdobić wieniec w tylu glamour, szczególnie ważne są dekoracje w złotym i srebrnym kolorze, takie jak np. świece, wstążki i bombki. Warto dodać także naturalne ozdoby jak np. łupiny włoskich orzechów, czy szyszki, spryskane złotym lub srebrnym sprayem. Dobre oferty na stroiki i światełka znajdziesz w castorama oświęcim

Stół wigilijny w stylu glamour

Stół wigilijny w stylu glamour najlepiej wyścielić obrusem wykonanym z połyskującego materiału. Nie musi być on gładki, dużo lepiej będzie prezentował się jeśli zostanie on obszyty złotą lub srebrną nicią. Na środku stołu koniecznie należy umieścić duży i stylowy świecznik. Bardzo ładnie wyglądać będą także serwetki ze srebrnymi płatkami śniegu. Nie można zapominać również o zastawie stołowej. Koniecznie należy wybrać taką w klasycznym białym kolorze, z delikatnymi zdobieniami na obrzeżach. Wszystkie te elementy sprawią, że święta będą niezapomniane. Zobacz ofertę Dekoria  nowe atrakcyjne ceny !