Aby szybciej pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów, określ, co jest Ci potrzebne

Aby szybciej pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów, określ, co jest Ci potrzebne

Szybka rada dla tych, którzy chcą żyć pozbywając się niepotrzebnych rzeczy:

Zacznij od zidentyfikowania rzeczy, których potrzebujesz, a nie tych, których pilnie musisz się pozbyć.
Często, kiedy mamy zamiar oczyścić przestrzeń w naszym domu, zaczynamy od szukania rzeczy, które możemy łatwo wyrzucić.

Szybko znajdujemy koszulę, która już na nas nie pasuje, przybory kuchenne, których prawie nie używamy, zabawkę, którą dzieci w ogóle się nie bawią, czy stare kosmetyki, których jakoś przestaliśmy używać. Uważnie skanujemy nasze szafki spojrzeniem, zadając sobie pytanie: "Czego mogę się pozbyć?".

Robić operacjom uncluttering i dostawać one pozbywają się niepotrzebny iść szybkich, zmieniać pytanie ty pytasz yourself.

Zamiast pytać: "Czego mogę się pozbyć?", zapytaj: "Co powinienem zatrzymać?".

Sprawdź lampy.pl kod rabatowy

Nowe podejście do problemu zmieni wszystko

Załóżmy, że chcesz się rozstać z ubraniami, które nosisz do pracy. Możesz pójść do swojej szafy, przymierzyć każdy strój i dodatek, wybierając te, które już Ci się nie podobają lub te, które już do Ciebie nie pasują. Kiedy skończysz z dopasowywaniem, prawdopodobnie będziesz mieć małą kupkę ubrań czekających na Ciebie, aby przekazać je lokalnej organizacji charytatywnej.

Warto zapomnieć o takim podejściu do pozbywania się tego, czego nie potrzebujemy.

Alternatywnie, można spróbować nowej strategii, zaczynając od ustalenia, co trzeba zachować.

Jeśli chodzisz do pracy pięć razy w tygodniu, teoretycznie potrzebujesz tylko pięciu różnych strojów roboczych (zakładając, że chcesz robić pranie tylko raz w tygodniu).  Zajrzyj do swojej szafy i wybierz pięć strojów, które kochasz najbardziej i które chciałabyś nosić co tydzień. To wszystko, co trzeba zachować, a wszystko inne można natychmiast wyrzucić. Pod koniec dnia uporządkowałeś swoją garderobę i zostawiłeś wszystko, czego potrzebujesz.

Teraz to twoje życie i twoja szafa. Mogę czuć się komfortowo nosząc te same ubrania każdego dnia, ale możesz chcieć trochę więcej różnorodności dla siebie niż pięć strojów. To wszystko, co zrozumiałe, zależy od Ciebie. Możesz spojrzeć na swoją garderobę i po wybraniu pięciu wyglądów, które lubisz, możesz zauważyć kilka innych strojów, które będziesz chciał zachować zbyt. Wiesz, że nie będziesz ich potrzebował tak często, ale to twoje życzenie i dlaczego nie zachować trochę więcej. Wyjmij je z szafki i połóż obok pozostałych.

Możesz zostawić tyle, ile chcesz, ale zmieni się Twój sposób myślenia - będziesz wiedziała, że nie chodzi tylko o rzeczy, których faktycznie potrzebujesz w swojej szafie.

W końcu wszystkie pozostałe w szafie ubrania można zapakować do pudełka. Twój góra darowizny prawie pewny będzie większy niż poprzedni podejście uncluttering.

Oszczędzaj, korzystaj z agata meble promocje

Aby szybciej pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów, określ, co jest Ci potrzebne

Co ważne, zasada ta może być stosowana w niezliczonych obszarach naszego domu.

  • Ile kompletów bielizny potrzebujesz?
  • Ile ręczników potrzebujesz na osobę?
  • Ile sztućców lub kubków do kawy potrzebujesz?
  • Z ilu telewizorów korzystasz w tym samym czasie?
  • Ile płaszczy, biżuterii, szpatułek, nożyczek, długopisów, artykułów hobbystycznych, rakiet tenisowych czy zabawek tak naprawdę potrzebujesz?

Określ swoje minimum. Możesz mieć więcej rzeczy, jeśli chcesz, ale przekonasz się, że proces uncluttering idzie znacznie szybciej, gdy zaczynasz od pytania: "Co muszę zachować?", a nie "Czego mogę się pozbyć?".

Uwierz mi, minimalna ilość rzeczy w domu dobrze ci zrobi.