Okrągłe lustra powracają do łazienek

Okrągłe lustra powracają do łazienek

Gdy mówimy o najważniejszych elementach składających się na wyposażenie łazienki, lustro z pewnością możemy zaliczyć do tych, które zasługują na szczególną uwagę. Przeważnie znajduje się w jej centrum i choć ma do spełnienia funkcję praktyczną, jest też ważnym elementem ozdobnym. Nic więc dziwnego, że oferta luster zmienia się i systematycznie dostosowuje do trendów, które dominują we wnętrzarstwie.

Właśnie dlatego coraz częściej możemy spotkać lustra o kształcie koła.

Dlaczego tak?

Zainteresowanie kołem towarzyszy nam od dawna i nie ma przesady w twierdzeniu, że jest to najdoskonalsza z figur, z jakimi możemy mieć do czynienia. Jest idealnie symetryczne, a to sprawia, że znakomicie sprawdza się tak w zestawieniu z umywalką, jak i z płytkami ceramicznymi. Niektórym architektom wnętrz okrągłe lustra ciągle jeszcze kojarzą się z czasami Polski Ludowej. Czy jednak należy bać się takiego skojarzenia. Moda powraca także w łazienkach, a my możemy być pewni, że jej nowa wersja będzie zdecydowanie bardziej estetyczna od minionej.

Forma

Lustra, które są teraz modne są lustrami okrągłymi. Czy jednak oznacza to, że za każdym razem mamy do czynienia z tymi samymi rozwiązaniami? Wcale nie musi tak być! Tylko od nas zależy choćby to, czy zdecydujemy się na model z wyraźnym obramowaniem, jedynie niewielką ramką, czy też całkowicie pozbawiony ramy.

monnari kod rabatowy

Nie zawsze musi być to również lustro w całości mocowane do ściany, można bowiem zdecydować się także na model na sznurku. Tylko od nas zależeć będzie tez jego kolorystyka, wielkość, a nawet – materiał z jakiego jest wykonane.

Oświetlenie

O sporej dowolności możemy mówić także wówczas, gdy decydujemy się na oświetlenie strefy z umywalką. Jeśli jednak nie chcemy popełnić błędu, dobrze jest pamiętać o kompozycji. Oświetlenie powinno tworzyć ozdobę łazienki będąc jednocześnie jej integralną częścią. Zwykle możemy spotkać się z rozstawionymi symetrycznie po bokach kinkietami, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby była to żarówka na ozdobnym kablu. Modne są także światełka punktowe zwłaszcza, jeśli umieścimy je na całym obwodzie lustra.