Jak wybrać sofę do salonu?

Jak wybrać sofę do salonu?

Wybór sofy do salonu nie będzie prosty. Jest to bardzo ważny mebel, ponieważ na niej będziemy odpoczywać, spędzamy czas oglądając film czy przyjmując przyjaciół. Poza tym sofa musi być również wygodna oraz funkcjonalna, powinna być odpowiednio dopasowana do wnętrza. Jeśli dokona się dobrego wyboru to będzie ona służyć przez lata. Tutaj mamy kilka podpowiedzi, jeśli chodzi o wybór konkretnych opcji do swojego domu.

Wymiary.

Rozmiar sofy dopasuj do ilości domowników albo gości, których będziesz przyjmował. Oczywiście trzeba także myśleć o wielkości salonu. Jeśli ktoś ma dużą rodzinę, albo przyjmuje często dużo gości to będzie można myśleć o większej kilkuosobowej sofie. Oczywiście na tyle na ile będzie to możliwe uwzględniając wielkość pomieszczenia, gdzie sofa będzie się znajdować. Często jest to element należący do kompletu wypoczynkowego więc jeśli ktoś nie ma miejsca na dużą kanapę to rozwiązaniem będzie sofa z fotelami.

Obicie

Wybieramy materiał z jakiego będzie wykonana sofa. Jeśli ktoś ma zwierzęta warto sprawdzić czy łatwo będzie można czyścić obicie z sierści. Ważne by była ona odporna na zabrudzenie i by w trakcie czyszczenia materiał nie uległ odbarwieniu i uszkodzeniu. Można postawić na hydrofobowy materiał, który nie będzie chłonął płynów.

ikea promocje

Kolor.

Gdy będzie się wybierało sofę należy mieć pewność, żę pasować będzie ona odpowiednio do tego stylu w jakim będzie się wykańczać mieszkanie. Przy kolorze trzeba postawić na taką barwę, która innym meblom będzie bliska. Jeśli chodzi o kontrast jeśli ktoś będzie chciał iść w tym kierunku to te zestawienia kolorów też muszą być przemyślane.

Wygoda.

Zazwyczaj na kanapie spędza się dużo czasu i odpoczywa, dlatego zanim będzie się ją kupować trzeba również sprawdzić czy taka kanapa będzie odpowiednio wygodna. To bardzo istotna kwestia, trzeba na ten element zwrócić uwagę. Jeśli kanapa ma mieć również funkcję spania to także kwestia wygody tutaj powinna być brana pod uwagę.

Funkcjonalność.

Co do funkcjonalności jest to kwestia indywidualna, trzeba sobie rozważyć czy potrzebna jest rozkładana kanapa z miejscem do spania i pojemnikiem na pościel czy wystarczająca będzie sofa bez funkcji spania. Można także decydować się na narożnik albo mebel modularny, którego ustawienie można zmieniać dowolnie i dopasować do potrzeb.