Modna sypialnia? Czyli jak urządzić ją z klasą…

Modna sypialnia? Czyli jak urządzić ją z klasą…

Chyba nie ma osoby, która po ciężkim dniu pracy nie marzyłaby o tym, aby w końcu znaleźć się w swoim łóżku i domowym zaciszu. W sypialniach od wielu lat największą popularnością cieszą się meble utrzymane w minimalistycznym stylu skandynawskim i w tej kwestii nie zapowiada się na zmiany. Coraz częściej jednak eksperci z zakresu desingu stawiają na wyraziste kolory, ciekawe struktury i nietuzinkowe dodatki.

Łóżko jest najważniejsze

Obecnie do lamusa odchodzą już łóżka skromne, proste i utrzymane w neutralnych kolorach. Modne są meble dekoracyjne, bogato zdobione i obite kolorową tapicerką. Zagłówki mogą być drewniane, ażurowe lub pokryte tkaniną. Muszą przyciągać uwagę i być dobrze widoczne z daleka. W modzie są styl art deco, glamour i kolonialny. Co umieścić na łóżku? Zawsze dobrze sprawdzi się miękki koc czy pluszowa narzuta. Na dywanie z kolei warto umieścić puszysty, kolorowy dywan. Przepych obecnie jest w cenie.

Niebanalny może być też sufit. W tym przypadku można postawić na kolor, nietuzinkowe belkowanie czy oryginalną tapetę. Propozycji jest naprawdę sporo.

Dekoracja sypialni

Jakie kolory wybrać do swojej sypialni?

W obecnym sezonie stawia się na mocne, energetyczne kolory. W modzie są barwy zalecane przez Instytut Kolorów Pantone. Króluje ultrafiolet, który symbolizuje nonkonformizm i artystyczny nieład. Poza tym modne są oczywiście róż, czerwień, turkus, bordo i kolor morski. W każdej sypialni sprawdzą się ponadto różnego rodzaju printy nawiązujące do egzotycznych roślin czy motywów etnicznych.

Zielone dodatki w sypialni w formie roślin

Oczywiście w sypialni nie wolno zapomnieć o żywych roślinach. Są one szczególnie istotne wówczas, gdy mieszka się w dużym mieście, gdzie problem zanieczyszczenia powietrza jest poważny. Można przyjąć, że zielonych kwiatów doniczkowych nigdy za wiele. Modne są całe zielone kąty, gdzie kwietniki uginają się od ciekawych roślin. Warto zainwestować w kaktusy, bluszcze, paprocie, palmy oraz krotony. Zawsze im więcej roślin, tym oczywiście lepiej!

Jeśli chcesz dodać zdjęcia do swojego wnętrza drogeria Rossmann ma na to idealne rozwiązanie. Już teraz można wywołać zdjęcia w Rossmannie.