Dekoracje okien na święta - najciekawsze pomysły

Dekoracje okien na święta - najciekawsze pomysły

Grudniowe święta to jedne z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych w ciągu roku. Warto zadbać o piękny wystrój mieszkania, zaczynając od okien. Otoczmy się magiczną atmosferą!

Girlandy i wianki w oknie

Wianki i girlandy wykonane z gałązek drzew iglastych niosą ze sobą szczególnie świąteczny przekaz. Pięknie wyglądają i pachną, jeśli zostaną zrobione z naturalnych gałązek. Taka ozdoba równie dobrze sprawdzi się po wewnętrznej jak i po zewnętrznej stronie okna - nie zaszkodzi jej niska temperatura czy wilgoć. Girlandę lub wieniec można bogato ozdobić lub jedynie przewiązać kokardą.

Śnieżynki na szybach

W ostatnich latach brakuje śniegu na Boże Narodzenie - papierowe lub szklane śnieżynki wiszące w oknie czy przyklejone do szyby wspaniale sprawdzą się w tym świątecznym okresie, tworząc wrażenie białych świąt. Podobnie działa sztuczny śnieg do spryskiwania okien który kupisz w castorama tarnów

Dekoracje świąteczne

Roślinnie i naturalnie

Jeśli w oknie znajduje się karnisz, nożna powiesić na nim złoconą lub lakierowaną gałąź, a do niej przyczepić papierowe gwiazdki czy bombki. Na parapecie warto postawić sezonowe, malutkie iglaki lub gwiazdy betlejemskie o pięknych, bordowych liściach.

Pożyczone z choinki

W poszukiwaniu inspiracji do przystrojenia okna wiele osób zagląda do pudła z ozdobami choinkowymi. To świetny trop. Szklane, duże bombki czy kule podświetlane LEDami stworzą przytulną atmosferę. Do szklanego wazonu ustawionego na parapecie można wrzucić bombki różnej wielkości. Taka dekoracja nie wymaga wiele pracy, a prezentuje się pięknie.

Lampki i świece, czyli dużo światła w castorama tarnów.

Boże narodzenie to także światło. Rama okienna opleciona lampkami lub łańcuchem LED to piękna, przykuwająca wzrok dekoracja. Z łańcuchów lampek można wyczarować rozmaite kształty i girlandy. Światła w oknie ucieszą także serca przechodniów. Gwiazdka potrzebuje też żywego płomienia, jaki mogą zapewnić świece. Choć trzeba postępować z nimi ostrożnie (uwaga na świeczniki na parapetach i dłuższe firany!), efekt jest naprawdę wspaniały. Duże świece w szklanych pojemnikach, małe świeczniki o gwiazdkowych kształtach - wybór jest ogromny. Wystarczy tylko zaangażować wyobraźnię!