Pokój małej dziewczynki - jak urządzić?

Pokój małej dziewczynki - jak urządzić?

Sprawdź horoskop miesięczny!

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym dzieje się magia. Wyobraźnia wznosi się na wyżyny podczas długich, ciekawych zabaw, dziecko uczy się nowych rzeczy odpoczywa i relaksuje się. Dobrze urządzony pokój dla dziewczynki pozwoli jej rozwinąć skrzydła, da poczucie bezpieczeństwa i cudowną bazę do nauki i zabawy. Jak sprawić, by pokój dziecka był niecodzienny, oddawał jego upodobania, charakter i sprawiał, by chciało przebywać w nim ciągle?

Kolor ścian - nie taki oczywisty

Kolor ścian do pokoju dziewczynki to nie tylko nudny, oklepany różowy. Większość małych dziewczynek lubi pastelowe odcienie, jednak warto spytać o zdanie samą zainteresowaną. Kilkulatka z pewnością bardzo precyzyjnie wypowie się na temat preferowanego koloru. Pamiętajmy, że dziecięce książki, zabawki i pomoce naukowe są bardzo barwne. Nie będą dobrze wyglądały na tle pstrokatych ścian - warto mieć to na uwadze.Oprócz koloru, ważny jest też rodzaj farby. Dobre farby są dostępne w castorama lublin.Wybierzmy odporną na plamy, czyli hydrofobową. Zapobiega ona wnikaniu zabrudzeń w powierzchnię, jest więc ekologiczna,zdrowa, higieniczna. Pozwoli także doprowadzić pomieszczenie do ładu, nawet gdy jego lokatorka postanowi wyładować swoje artystyczne potrzeby na ścianach.

Pokój dla dziewczynki

 

promoceny.pl/gazetki/szukaj/tesco-hipermarket

Wygodne królewskie łoże

Łóżko dla dziecka powinno być wielofunkcyjne, zwłaszcza, gdy pokój nie ma zbyt wielkiej powierzchni. Warto wybrać model z wbudowaną skrzynią na pościel lub schowkami. Zainstalowane pod materacem szuflady to wspaniałe miejsce do przechowywania części zabawek.Nie zapominajmy jednak, że główną funkcją łóżka jest zapewnienie dobrej jakości snu  i wypoczynku. To gwarancja zdrowego rozwoju, za którą odpowiada solidny, nowoczesny materac.

Sprawdź  tesco.okazjum.pl

Przestrzeń na zabawę

W pokoju dla dziewczynki nie może też zabraknąć przestrzeni do zabawy i wykonywania ulubionych czynności. Jeśli córka lubi rysować, sprawdzi się tablica lub sztalugi (dobrym wyjściem jest zastosowanie farby tablicowej). Gama mebli i sprzętów ułatwiających dzieciom wspaniałą zabawę jest dziś naprawdę szeroka. Nie brakuje huśtawek, małych zjeżdżalni, drabinek. Wszystko to powinno być bezpieczne i solidne.zobacz co jest w  castorama lublin