Pora na maksymalizm – wzory modne w 2019 roku

Pora na maksymalizm – wzory modne w 2019 roku

Aranżacja wnętrz wymaga sporej wiedzy od osób, które chcą się tym na poważnie zajmować. Do niedawna w aranżacji wnętrz dominował skandynawski styl, chłód oraz minimalizm. Powoli się to jednak zmienia i ludzie odchodzą od takich koncepcji, stawiając coraz częściej na maksymalizm. Chodzi tutaj konkretnie o łączenie ze sobą bardzo odważnych kolorów oraz wzorów. Dzięki temu cała kompozycja jest dużo bardziej intrygująca i przyciąga uwagę gości.

Podczas aranżowania wnętrz w 2019 roku warto wykorzystać m.in. kwiatowe wzory. Dodatkowo trzeba dorzucić do tego tapetę w ciemnym kolorze lub też ciemniejsze kafelki. Nie warto stawiać na jasne elementy, warto od tego odchodzić. Elementy roślinne o nieco mocniejszych barwach będą świetnym uzupełnieniem każdej sypialni.

Jakie dekoracje będą modne w 2019 roku?

W 2019 roku modne będą różnorodne dekoracje. Przede wszystkim powinno stawiać się na rozmaite połączenia, a także na coraz odważniejsze faktury i tkaniny.

Aranżacja salonu

Warto spróbować połączyć ze sobą materiały, które na pierwszy rzut oka mogą do siebie nie pasować, mowa tutaj np. o chromowanych świecznikach wraz z mosiężnymi lampami. W opinii wielu osób takie połączenia nie mają większego sensu, jednak jeśli już ktoś się na nie zdecyduje zauważy, że jest to strzał w dziesiątkę.

Ciekawym wyborem dla domowników będą też dywany o sporych rozmiarach, które będą posiadały pastelowe, lecz stonowane kolory. Zobacz dywany w Ikea gazetka. Najlepiej jeśli będą one wykonane z wełny naturalnej. Warto stawiać też na sporą ilość żywych roślin, które przydadzą się w każdym domu, gdyż będą miały za zadanie go ożywić. Przede wszystkim warto je mieć w swoich salonach. Do tego należy dorzucić elementy wykonane ze szkła kryształowego lub mosiądzu, mogą to być np. wazony lub też jakieś piękne rzeźby. Zachowanie umiaru to jednak kwestia kluczowa, aranżacja nie może być kojarzona z przepychem. 

W 2019 roku nie powinno się już wybierać żadnych sukulentów oraz materiałów, które będą miały kolor miedzi. Okażą się one niemodne i nie będą pasowały do żadnego z domowych pomieszczeń.