Ekotrendy – aranżacja wnętrza zgodnie z naturą

Ekotrendy – aranżacja wnętrza zgodnie z naturą

Sprawdź horoskop miesięczny!

Aranżacja wnętrza nie jest prosta. Wymaga stylu i smaku. Z tworzeniem przestrzeni zgodnej z naturą jest podobnie. Podpowiemy więc, jakie ekotrendy obecnie są najmodniejsze i zaskakujące! Sama nazwa eko wnętrze wskazuje na to, że pomieszczenie powinno zostać stworzone zgodnie z naturą. Zanim jednak zaczniemy tworzyć takie miejsca u siebie, sprawdźmy, jak zrobić to umiejętnie.

Styl eko – czym się charakteryzuje?

Jasna kolorystyka i naturalne meble to podstawa tego stylu. Ważne są też dodatki handmade. Styl ten jest szalenie trudny w aranżacji. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach. To uniwersalny styl i sprawdzi się na każdej przestrzeni mieszkalnej. Najważniejsze jest drewno. To naturalny materiał, bez którego wnętrza ekologiczne nie istnieją. Doskonale wygląda zarówno na ścianie, jak i na podłodze.

orsay kod rabatowy

Styl eko – jakie materiały?

Kluczowe jest tutaj bez wątpienia drewno. To ono nadaje ekologiczny charakter pomieszczeniom. To bardzo ważne, aby całe pomieszczenie współgrało ze sobą. Niezalecany jest tutaj plastik. Rządzą naturalne struktury bez sztucznych domieszek i barwników. Króluje zieleń i drewno.

Jakie drewno?

Warto wprowadzić tutaj nieco zróżnicowana. Pasować będą różne odmiany drewna. Warto skorzystać również z bambusa, wikliny i rattanu. Bardzo ważna jest tu również roślinność. Da ona efektowny kontrast na tle drewna. 

Jak aranżować wnętrza?

Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób możesz stworzyć naturalne, ekologiczne wnętrze? Zastanawiasz się, co będzie współgrało z nim i tworzyło doskonałą całość? Oprócz materiałów, z jakich wykonane są meble, warto wziąć pod uwagę również ich wygląd. Doskonale wkomponują się tutaj naturalne dodatki, minimalistyczne formy i proste kompozycje. Bardzo ważne są dodatki płynące z natury. Dlaczego ekologiczne wnętrza stały się modne? Dzieje się tak ze względu na szerzenie świadomości wśród ludzi o tym, jak ważna jest ochrona naszej planety. Króluje tutaj moda na naturalne dodatki i meble, które są bezpieczne dla zdrowia i życia człowieka i wszelkich organizmów żywych.