Wysoki salon, czyli jak powinniśmy urządzić swój dom z antresolą?

Wysoki salon, czyli jak powinniśmy urządzić swój dom z antresolą?

Jednorodzinne domy z antresolą chętnie są wybierane przez wszelkich właścicieli działek, które sąsiadują z pięknym terenem: jeziorem, lasem czy też górami. Przeszklenia duże nie tylko dom integrują z przyrodą, ale także wypełniają go światłem. Dodatkowo potęgują wrażenie przestrzeni otwartej. Jakie aranżacyjne możliwości daje wysoki salon z antresolą?

Zgodnie z technicznymi warunkami, pod pojęciem antresola rozumie się nic innego jak część górną kondygnacji czy też pomieszczenia, które znajduje się nad przedzielającym je pośrednim stropem o powierzchni pomieszczenia czy też tej kondygnacji. Jest to także niezamknięta budowlanymi od strony wnętrza, a jakiego jest wydzielana.

Poniżej znajdziemy najbardziej popularny projekty domów, które zamiast kondygnacji standardowej przewidują antresolę bardzo atrakcyjną.

Projekty domów wraz z antresolą, a więc aranżacje salonu wysokiego.

1. Dużo przestronna dzienna strefa, która składa się z jadalni, kuchni oraz pięknego salony, tylko otwarta w sposób częściowy na kondygnację wyższą. Reszta powierzchni jest ograniczona skosami dachu. Antresola, na którą prowadzą schody zaaranżowana jest nie tylko na pokoje prywatne, ale także pozwalają na efektowne wyeksponowanie galerii rodzinnej oraz także biblioteki domowej.

Salon z antresolą

2. Dzięki oknom dużym dzienna strefa na parterze wypełniona jest światłem. Efekt jest potęgowany podwójną wysokością okna. Taka jasna przestrzeń urządzona została w stylu, który nawiązuje do aranżacji śródziemnomorskich, pełnych ciepła oraz naturalnych. Na piętrze tego domu są trzy sypialnie. Główna sypialnia, która posiada niezależną łazienkę jak i także garderoba, która znajduje się w oddzielonym skrzydle właśnie naszą tytułową antresolą.

3. W parterowym oraz nowoczesnym jednorodzinnym domu zaprojektowano antresolę niewielką, która powiększyła wnętrza parteru. Schody kręcone nie odbierają w żadnym stopniu powierzchni mieszkalnej jakże cennej. Salon komfortowy, który jest wypełniony światłem jest połączony z kuchnią ergonomiczną, która jest urządzona w stylu tak zwanym loftowym. Podkreślają one nie tylko wykończeniowe materiały, kolory czy też instalacje.

4. Spokojna kolorystyka brązów i beżów. Zaplanowano na antresoli dodatkowe miejsce na rekreację dla domowników oraz na wypoczynek. Można tam urządzić biuro czy też bibliotekę.

5. Tutaj mamy znacznie ograniczone aranżacyjne możliwości. Salon jest dwupoziomowy z jadalnią, kominkiem oraz kuchnią. Wypełniony jest światłem.