Modne kolory w urządzaniu wnętrz w 2019 roku

Modne kolory w urządzaniu wnętrz w 2019 roku

Sprawdź horoskop miesięczny!

Jakich kolorów użyć w 2019, aby mieszkanie było urządzone zgodnie z obowiązującymi trendami?

Moda na kolory bardzo szybko mija. W bieżącym roku dominował fiolet i butelkowa zieleń. W następnym sezonie królować będą intensywniejsze barwy, jednak dla fani minimalizmu także znajdą najlepsze dla siebie kolory.

Moda na biel oraz szarość stopniowo przemija i następuje era mocniejszych kolorów. Kończący się sezon obfitujący w butelkową zieleń, granaty, intensywny fiolet czy kolor musztardowy oznacza odejście od bieli i szarości. Następny rok pozwala na barwne szaleństwa, które staną się niezwykle modne. Będzie stanowił czas zarówno dla wyrazistych barw jak i dla kolorów wyszukanych, dotychczas rzadko wybieranych. 

Coś dla miłośników kolorów

Wyraziste barwy godnie zastąpią dominującą dotychczas we wnętrzach biel. Intensywny kolor nie musi zdobić każdej ściany. Utrzymanie modnego wystroju będzie możliwe poprzez użycie mocnej barwy do malowania jednej ściany lub jej części. Wyraziste barwy posiadają silną moc oddziaływania na ludzką psychikę. Wyraziste barwy doskonale wpasują się w wnętrze przy pomocy dodatków lub materiałów w ich kolorze. W następnym roku pomieszczenia powinny być zdobione przy pomocy barw tj: soczysty pomarańczowy, kurkumy a także intensywny czerwony.

Barwy ścian

Dwa pierwsze kolory pojawią się po raz pierwszy jako najmodniejsze w sezonie, jednak nadają przytulności wnętrzu przy jednoczesnym zachowaniu wyrazistości. Idealnie prezentują się jako barwy mebli tapicerowanych.  Dodatki warto wybierać w kolorze czerwonym, szczególnie w błyszczącej strukturze lub stworzone ze szkła barwionego. Miłośnicy różu mogą wykorzystać fuksję do zdobienia mieszkania, jednak należy pamiętać, że najlepiej prezentuje się na tle stonowanych barw.

W następnym sezonie nadal będzie dominowała zieleń, szczególnie w głębokich odcieniach. Charakteryzują się postrzeganiem jako wyrafinowane, a taką opinie szczególnie zyskała butelkowa zieleń. Niesłabnącą popularnością cieszy się od dwóch sezonów i z pewnością nadal będzie tak postrzegana. 

Modne stonowane barwy

Rok 2019 nadal pozwoli na aranżację wnętrz przy pomocy stonowanych odcieni. Będzie jednak oznaczał odejście od bieli i szarości a pozwoli na zdominowanie wyszukanych barw, tj. kremowy. Przy jego pomocy można zdobić nawet większe pomieszczenia. Doskonale spełni rolę jako kolor mebli, podłogi czy ścian. Idealnie uzupełnia się z granatem. Granat będzie doskonale się sprawdzał jako kolor dla sof. Kolejny sezon będzie szansą dla brązu oraz ochry. Marka Dulux prognozuje, że najmodniejszym kolorem będzie Spiced Honey, czyli kolor miodowy. Idealnie wygląda jako dodatek. Zgodnie z asortymentem Benjamin Moore najmodniejsze staną się neutralne odcienie niebieskiego z uwagi na doskonałą kompozycję z wieloma wnętrzami. Następny rok będzie także przełomowy dla jasnej zieleni.