Trend obłości w meblach z roku 2019

Trend obłości w meblach z roku 2019

Meble modne w 2019 roku, znacząco różnią się od tych z lat ubiegłych. Można w nich zauważyć kilka trendów, które prawdopodobnie będą powtarzały się we wnętrzach przez kolejnych kilka lat. Obłe kształty, podobne do tych, charakterystycznych dla mebli z lat 70., świadczą o tym, że moda lubi powracać.

Wkrótce salony zostaną wypełnione zaokrąglonymi fotelami, stolikami i komodami. Do łask wraca również moda na sofy z ciemnymi, aksamitnymi obiciami oraz podobne kolorystycznie kanapy wykonane ze skóry w stylu midcentury modern.

2019 rok to również odejście od podtrzymujących meble cienkich nóżek. W ich miejsce pojawią się metalowe, chromowane lub złocone, szerokie podstawy. Wśród nowych mebli znajdą się również te całkowicie pozbawione nóżek. Będą to m.in. stoliki kawowe oraz komody, kształtem przypominające prostopadłościan, sześcian lub walec. Nowością 2019 roku okażą się meble wykonane z metalu, lastryko lub ciemnego kamienia (np. marmuru).

ikea kraków godziny otwarcia

Płytki 2019 – lastryko i kamienie

Lastryko cieszyło się popularnością w Polsce w latach 70 i 80 XX wieku. Za granicą surowiec ten znany był pod nazwą terrazzo. Wykorzystywano go głównie do robienia posadzek oraz parapetów. Do niedawna uznawany był przez większość osób za wyraz bezguścia i tandety. Począwszy od 2019 roku, lastryko powoli staje się nowym trendem wnętrzarskim. Wszystko uzależnione jest od jego umiejętnego użycia. Idealnie wpasowane może nadać wnętrzu luksusowego charakteru. Najmodniejsze są kafelki w ciepłych i naturalnych odcieniach.

Łazienka w odcieniach natury

To kolejny trend 2019 roku. Tu pojawiają się ręcznie robione, pozornie nieidealne płytki. Ich niecodzienna forma oraz barwa nadają wnętrzu specyficznego charakteru. Do łask wracają również metalizujące mozaiki, płytki z motywami roślinnymi, a także kafle trójwymiarowe. Nowością są natomiast jednokolorowe kafle trójkątne. Ich wzornictwo opiera się na geometrycznych kształtach oraz wzorach z zauważalnymi żłobieniami, czyli fugami.